Ubytování – Turistické zajímavosti

Přírodní park Česká Kanada

Oblast rozkládající se jihovýchodně od Jindřichova Hradce. Je ohraničena přibližně městy Kunžakem, Českým RudolcemSlavonicemi, Novou Bystřicí Jindřichovým Hradcem.

Její rozloha je 18 700 ha. Název je odvozen od přírodního rázu krajiny, charakteristického početnými vodními plochami, rozsáhlými lesními komplexy s rozesetými balvany a poněkud sychravějším podnebím. Je to velmi řídce osídlená krajina s několika přírodními rezervacemi. Drsnější podmínky, relativně vysoká nadmořská výška (600-700m), jsou zárukou velmi dobrých sněhových podmínek. Česká Kanada není typickou lyžařskou oblastí, na své si však přijdou běžkaři, v létě pak cyklisté a turisté.

Park protíná Jindřichohradecká úzkokolejka. Povozí Vás nanejvýš třicetikilometrovou rychlostí po úzkém pásu kolejniček, vzdálených od sebe pouhých 76 centimetrů. V Jindřichově Hradci se setkávají obě úzkorozchodné tratě: Jindřichův Hradec – Nová Bystřice z roku 1897 a Jindřichův Hradec – Obrataň z roku 1906. V létě jezdí původní parní lokomotiva a vagóny. Přepravují i kola.

Jindřichův Hradec , město nad rybníkem Vajgar s gotickým hradem a renesančním zámkem, které ještě v polovině 17 století patřilo k největším v Českém království. Jeho historické jádro bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací. Starému městu dominuje proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie s věží, jehož nárožím prochází 15.poledník východní délky.

 

Nová Bystřice – leží v nadmořské výšce 590 m. V dávných dobách vedly touto oblastí staré obchodní stezky, nejstarší dochované materiály o Bystřici jsou z r.1341, kdy obdržela městská práva. Nejzajímavější místa v okolí:
Klášter– kostel Nejsv.Trojice, jeden z největších dřevěných oltářů ve střední Evropě, přístupné katakomby. U kostela léčivá studánka.
Hrad Landštejn-zachovalá zřícenina hradu ze 13.století, leží na pomezí Čech, Moravy a Rakouska.
Muzeum čs.opevnění-železobetonové pevnůstky z r.1938, některé objekty jsou vybaveny dobovým zařízením, originální výstrojí a výzbrojí předválečné čs.armády.
Golf Resort Monachus – golfové hřiště Nová Bystřice je první veřejné golfové hřiště(9 jamek), golfové hřiště Mnich-mistrovské hřiště(18 jamek).

Slavonice – leží v nadmořské výšce 519m. Dominantou Slavonic je náměstí s gotickými, renesančními a barokními domy. Také Slavonické podzemí je jednou z nejstarších částí města a pravděpodobně souvisí s původní gotickou zástavbou z 12.století. Dnes jsou zde zpřístupněny dvě prohlídkové trasy dlouhé 136m a 380m. 3 kilometry vzdálená vesnička Maříž je zase proslulá svou keramikou. Je zde keramická dílna, kde si můžete namalovat svůj hrnek.

Telč – od roku 1970 je město prohlášeno památkovou rezervací a v roce 1992 bylo zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na zdejším renesančním zámku se pořádají každoroční Folkové prázdniny. Na 7 km vzdáleném hradu Roštejn se zase koná známý festival Jazz na hradě. Hrad leží v nadmořské výšce 677m a byl postaven okolo roku 1350.

Dačice – toto město chová jeden světový primát-v roce 1842 byl v místním cukrovaru vyroben první kostkový cukr na světě. Mimo to je zde i zámek ze 16 století, který byl několikrát přestavěn, naposledy ve stylu empíru a spousta jiných historických památek.

Tento kraj je plný zajímavostí, jistě si zde vyberete a věříme, že se budete rádi vracet. Na Vaši návštěvu se těší Penzion Čas.